Warsztat "Utracone, ale nie zapomniane: tworzenie mostów przez przestrzenie żałoby"
Warsztat psychoterapeutyczny dotyczący radzenia sobie ze stratą i głębokim zrozumieniem procesu żałoby. Skierowany do osób, które przeżyły stratę bliskiej osoby, zwierzęcia lub ważnego aspektu swojego życia.
Cel warsztatu: eksploracja i zrozumienie własnych doświadczeń związanych ze stratą oraz rozwijanie umiejętności radzenia sobie z żałobą
Czas trwania: 2-3 grudnia 2023 (sobota-niedziela), godz. 10.00-18.00 [z przerwami kawowymi]
Prowadząca: Anna Rudkowska-Mytych
Ilość osób w grupie: 6-11
Koszt udziału: 700 zł
Adres: Pieszycka 7, Wrocław
Dla kogo jest ten warsztat?
Ten dwudniowy warsztat psychologiczno-terapeutyczny jest dedykowany osobom, które:
1. Przeżyły straty osobiste: straciły bliską osobę; doświadczyły trudnych rozstań, rozwodów lub innych zmian w relacjach
2. Zmagają się z utratą aspektów życia: utrata pracy, zdrowia, pewności siebie, lub innych aspektów życia
3. Czują smutek związany z upływem czasu: trudności z akceptacją starzenia się, mijania czasu lub zmian życiowych
4. Poszukują zrozumienia i akceptacji: chcą zrozumieć swoje uczucia i reakcje, i nauczyć się akceptować doświadczenia
5. Szukają wsparcia: potrzebują wsparcia w trudnym okresie, chcą dzielić się swoimi przeżyciami w bezpiecznym, wsparciowym środowisku
Korzyści z udziału w warsztacie:
Zapraszamy do wspólnego odkrywania i uzdrawiania ran po stracie w bezpiecznym i wsparciowym otoczeniu
Zapisy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
575-083-618
Do grupy mogą zgłaszać się zarówno osoby, które w przeszłości uczestniczyły w psychoterapii grupowej i/lub indywidualnej, jak również takie, dla których będzie to pierwsze doświadczenie. Decyzję o przyjęciu podejmujemy podczas konsultacji, na której wspólnie przyglądamy się, czy taki rodzaj pracy w naszym i Państwa rozumieniu będzie najbardziej pomocny w obecnym momencie Państwa życia i ze względu na specyfikę tworzącej się grupy.
Rejestracja Psycheland: tel. 575083618, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy na konsultacje!
Ferie 2023 – Zimowa pięciodniowa grupa interpersonalna dla młodzieży 13-15 lat
Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w pięciodniowej grupie interpersonalnej odbywającej się w trakcie ferii zimowych w Psychelandzie.
Grupa interpersonalna:
Udział w spotkaniach pozwoli rozwinąć i pogłębić umiejętności społeczne. Rozwój w tym zakresie może mieć pozytywny wpływ na relacje z innymi. Podczas spotkań będzie możliwość zrozumienia swoich zachowań oraz emocji, a także uzyskania informacji zwrotnych od grupy. Grupa interpersonalna to doświadczenie kontaktu zarówno ze sobą jak z innymi ludźmi. Podczas spotkań uczestnicy mówią o sobie, emocjach i odczuciach uwzględniając swoje doświadczenia. Spotkania mają na celu pogłębienie świadomości własnych myśli, uczuć i zachowań w kontaktach z innymi.
Konsultacje:
Aby przekonać się czy grupa to właściwe miejsce dla Ciebie zapraszamy na dwie konsultacje poprzedzające przyjęcie do grupy. Dają one możliwość ustalenia czy grupa interpersonalna jest dobrym
sposobem pomocy. Konsultacje pozwalają też na poznanie osób prowadzących grupę oraz wyjaśnienia na czym polega praca w grupie interpersonalnej.
Koszt konsultacji to 170 zł. Konsultacje trwają 50 minut.
Opłata za konsultacje wstępne nie podlega zwrotowi.
Ilość uczestników:
Zazwyczaj grupa liczy od 5-10 osób w grupie.
Grupa rozpoczyna pracę, gdy zbierze się minimum czwórka uczestników.
Plan dnia:
Poniedziałek – Piątek godzina 10:00-13:30, w tym 30 minut przerwy.
Koszt grupy:
695 złotych płatne do 30.01.2023 lub 795 złotych płatne do 15.02.2023.
Termin: 20 - 24 lutego 2023 roku (od poniedziałku do piątku)
Prowadzące: Joanna Płonka, Simela Ziota
*Udział w takiej grupie może być doświadczeniem pracy nad sobą, ale również inspiracją do pracy w przyszłości w innych formach: psychoterapii grupowej lub indywidualnej.
Drodzy Rodzice nastolatków
Z badań i doświadczenia wiemy, że dla większości rodziców wejście ich dziecka w wiek nastoletni wiąże się z okresem największych wyzwań w pełnieniu rodzicielskiej roli. Wychodzimy do Was z propozycją cyklu warsztatów, których celem jest pogłębienie wiedzy i umiejętności ważnych w wychowywaniu, budowaniu relacji i wspieraniu w rozwoju dziecka w okresie adolescencji.
W jaki sposób mogą Wam posłużyć warsztaty?
Zyskacie wiedzę i umiejętności m. in w zakresie:
● rozumienia funkcjonowania swojego nastoletniego dziecka,
● wspierania go w rozwoju,
● rozwiązań wobec określonych problemów wychowawczych,
● radzenia sobie ze stresem rodzicielskim.
Tematyka warsztatów:
Organizacja warsztatów:
Koszt:
Na warsztaty obowiązują zapisy
Warunkiem koniecznym rozpoczęcia warsztatów jest co najmniej 8 (max 15) uczestników.
Warsztaty odbywają się w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Psycheland przy ul. Pieszyckiej 7 we Wrocławiu.
Osoby prowadzące: Ewa Okręglicka-Forysiak, Maria Szecówka-Nowak.
By zmiana relacji była trwalsza, zachęcamy, by Wasze dzieci równocześnie uczestniczyły w Grupie Socjoterapeutycznej dla Młodzieży w PSYCHELAND (trwa rekrutacja na semestr letni).
ZAPRASZAMY!
Zapraszamy młodzież w wieku 13-15 lat oraz 16-19 lat do uczestnictwa w grupie socjoterapeutycznej.
Socjoterapia to propozycja grupowej formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej, skierowana do dzieci i młodzieży, która w sytuacjach społecznych i bycia w grupie doświadcza:
Grupa jest miejscem spotkań, gdzie młodzież w bezpiecznych warunkach ma możliwość realizacji celów swoich i grupowych, nauczenia się korzystnych sposobów funkcjonowania w obszarze interpersonalnym oraz kształtowania nowych wzorców postępowania, które pozwolą na budowanie pozytywnych relacji.
Dzięki formule warsztatowo-interpersonalnej oraz zaangażowaniu grupy rówieśniczej, uczestnicy mogą przyglądać się swoim zainteresowaniom, obawom, potrzebom, zasobom i trudnościom. Nasze rozumienie procesu grupowego bazuje na podejściu interpersonalnym, co oznacza, że terapeuci skupiają się na interakcjach zachodzących pomiędzy uczestnikami, koncentrują się na ''tu i teraz", co przybliża do zajmowania się tym, co dzieje się w danej chwili w uczestniku jak i pomiędzy uczestnikami. Wymiana informacji na temat wzajemnych odczuć i wrażeń pomiędzy uczestnikami w grupie pozwala na poszerzenie ich samoświadomości, a proces interpersonalny w grupie jest niejako lustrem funkcjonowania psychospołecznego danej osoby.
Dzięki takiemu rozumieniu grupa jest miejscem, w którym pojawia się szansa na lepsze zrozumienie siebie oraz na przyglądanie się swoim relacjom z innymi - tego co w nich cenne i ważne dla danej osoby, ale także co w nich trudne na tyle, że doprowadza do konfliktów lub wycofywania się.
Grupa dla osób w wieku 13-15 lat: będzie grupą półotwartą do końca marca, co oznacza, że do tego czasu mogą dochodzić do grupy nowe osoby do osiągnięcia maksymalnej liczby 10 osób. Odbywać się będzie w środy od 17:30-19:00. Grupa rusza przy minimalnej ilości 4 osób. REKRUTACJA TRWA
Grupa dla osób w wieku 16-19 lat: odbywać się będzie we wtorki od 18:15-19:45; grupa ma charakter półotwarty, co oznacza, że po rozpoczęciu jej trwania mogą dołączać do niej nowe osoby do czasu 3 miesięcy przed końcem trwania grupy. Grupa rusza przy minimalnej ilości 4 osób. REKRUTACJA TRWA
Rodzice: W ramach pracy grupowej nastolatka zapraszamy także na równoległy cykl spotkań dla rodziców. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, z elementami coachingu wychowawczego i ukierunkowane będą na wsparcie pracy nastolatków. Bardzo ważne jest, aby w miarę możliwości uczestniczyli obojga rodzice. Zaangażowanie rodziców wydaje się nieodłącznym elementem pracy z nastolatkami, a z pewnością zwiększa efektywność leczenia młodego człowieka. Cykl dla rodziców prowadzony będzie przez Ewę Okręglicką-Forysiak oraz osobę współprowadzącą. W drugim cyklu socjoterapii, do którego obecnie rekrutujemy warsztaty te są opcjonalne i dodatkowo płatne. Od kolejnego, trzeciego cyklu (od września kolejnego roku szkolnego) warsztaty dla rodziców będą nieodłącznym, obowiązkowym elementem grupy, a ich koszt będzie wliczony w cenę grupy socjoterapeutycznej.
Koszt grupy: cena za jedno spotkanie (90minut) wynosi 150zł. Cena całości opłat za grupę jest podzielona na raty (obecnie 8 rat od stycznia do sierpnia). Obowiązuje płatność do 10 dnia każdego miesiąca.
Konsultacje: W procesie rekrutacji do grupy przewidziano dwie konsultacje poprzedzające przyjęcie do grupy. Koszt obu z nich to 160zł. Konsultacje trwają 50 minut.
Prowadzące grupę: Simela Ziota, Joanna Płonka
Zapisy: 575 083 618, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy na konsultacje!
Za fotografie dziękujemy Jordanowi Kłosowskiemu