fbpx

Zapraszamy młodzież w wieku 13-15 lat oraz 16-19 lat do uczestnictwa w grupie socjoterapeutycznej.

Socjoterapia to propozycja grupowej formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej, skierowana do dzieci i młodzieży, która w sytuacjach społecznych i bycia w grupie doświadcza: 

  • trudności w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z rówieśnikiem, 
  • trudności we współpracy z innymi, 
  • nieśmiałości i wycofania, 
  • poczucia odizolowania od swoich rówieśników,
  • trudności z mówieniem innym o swoich przeżyciach,
  • lęku społecznego, 
  • trudności w samoregulacji emocji, 
  • obniżonej samooceny. 

Grupa jest miejscem spotkań, gdzie młodzież w bezpiecznych warunkach ma możliwość realizacji celów swoich i grupowych, nauczenia się korzystnych sposobów funkcjonowania w obszarze interpersonalnym oraz kształtowania nowych wzorców postępowania, które pozwolą na budowanie pozytywnych relacji.

Dzięki formule warsztatowo-interpersonalnej oraz zaangażowaniu grupy rówieśniczej, uczestnicy mogą przyglądać się swoim zainteresowaniom, obawom, potrzebom, zasobom i trudnościom. Nasze rozumienie procesu grupowego bazuje na podejściu interpersonalnym, co oznacza, że terapeuci skupiają się na interakcjach zachodzących pomiędzy uczestnikami, koncentrują się na ''tu i teraz", co przybliża do zajmowania się tym, co dzieje się w danej chwili w uczestniku jak i pomiędzy uczestnikami. Wymiana informacji na temat wzajemnych odczuć i wrażeń pomiędzy uczestnikami w grupie pozwala na poszerzenie ich samoświadomości, a proces interpersonalny w grupie jest niejako lustrem funkcjonowania psychospołecznego danej osoby.

Dzięki takiemu rozumieniu grupa jest miejscem, w którym pojawia się szansa na lepsze zrozumienie siebie oraz na przyglądanie się swoim relacjom z innymi - tego co w nich cenne i ważne dla danej osoby, ale także co w nich trudne na tyle, że doprowadza do konfliktów lub wycofywania się.

Obecnie REKRUTUJEMY do drugiego cyklu grupy socjoterapuetycznej, który będzie trwał od stycznia 2023 r. do czerwca 2023 r. Kolejne cykle odbywać się będą zgodnie z semestrami szkolnymi. Nastolatek będzie mógł wziąć udział w tylu cyklach ilu będzie potrzebował. Do każdego cyklu są rekrutowane nowe osoby. 

Grupa dla osób w wieku 13-15 lat: będzie grupą półotwartą do końca marca, co oznacza, że do tego czasu mogą dochodzić do grupy nowe osoby do osiągnięcia maksymalnej liczby 10 osób. Odbywać się będzie w środy od 17:30-19:00. Grupa rusza przy minimalnej ilości 4 osób. REKRUTACJA TRWA 

Grupa dla osób w wieku 16-19 lat: odbywać się będzie we wtorki od 18:15-19:45; grupa ma charakter półotwarty, co oznacza, że po rozpoczęciu jej trwania mogą dołączać do niej nowe osoby do czasu 3 miesięcy przed końcem trwania grupy. Grupa rusza przy minimalnej ilości 4 osób. REKRUTACJA TRWA 

Rodzice: W ramach pracy grupowej nastolatka zapraszamy także na równoległy cykl spotkań dla rodziców. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, z elementami coachingu wychowawczego i ukierunkowane będą na wsparcie pracy nastolatków. Bardzo ważne jest, aby w miarę możliwości uczestniczyli obojga rodzice. Zaangażowanie rodziców wydaje się nieodłącznym elementem pracy z nastolatkami, a z pewnością zwiększa efektywność leczenia młodego człowieka. Cykl dla rodziców prowadzony będzie przez Ewę Okręglicką-Forysiak oraz osobę współprowadzącą. W drugim cyklu socjoterapii, do którego obecnie rekrutujemy warsztaty te są opcjonalne i dodatkowo płatne. Od kolejnego, trzeciego cyklu (od września kolejnego roku szkolnego) warsztaty dla rodziców będą nieodłącznym, obowiązkowym elementem grupy, a ich koszt będzie wliczony w cenę grupy socjoterapeutycznej. 

Koszt grupy: cena za jedno spotkanie (90minut) wynosi 150zł. Cena całości opłat za grupę jest podzielona na raty (obecnie 8 rat od stycznia do sierpnia). Obowiązuje płatność do 10 dnia każdego miesiąca.

Konsultacje: W procesie rekrutacji do grupy przewidziano dwie konsultacje poprzedzające przyjęcie do grupy. Koszt obu z nich to 160zł. Konsultacje trwają 50 minut.

Prowadzące grupę: Simela Ziota, Joanna Płonka

Zapisy: 575 083 618, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na konsultacje!

Za fotografie dziękujemy Jordanowi Kłosowskiemu

logo 5