fbpx

Zapraszamy młodzież w wieku 14-15 lat oraz 16-18 lat do uczestnictwa w nowej grupie socjoterapeutycznej.

Socjoterapia to propozycja grupowej formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej, skierowana do dzieci i młodzieży, która w sytuacjach społecznych i bycia w grupie doświadcza: 

  • trudności w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z rówieśnikiem, 
  • trudności we współpracy z innymi, 
  • nieśmiałości i wycofania, 
  • trudności w radzeniu sobie z porażkami, 
  • lęku społecznego, 
  • trudności w samoregulacji emocji, 
  • obniżonej samooceny. 

Podczas zajęć, dzieci i młodzież w bezpiecznych warunkach wraz ze wsparciem socjoterapeuty realizują cele spotkań: uczą się korzystnych sposobów funkcjonowania w obszarze interpersonalnym oraz kształtują nowe wzorce zachowań, które pozwolą im budować pozytywne relacje. Dzięki formie warsztatowej i zaangażowaniu grupy rówieśnicze, uczestnicy mogą przyglądać się swoim zainteresowaniom, obawom, potrzebom, zasobom i trudnościom. To wszystko pozwala im zaciekawiać się drugim człowiekiem i sobą, a w konsekwencji także lepiej rozumieć siebie w kontekście relacji z innymi. Dzięki zaś realizacji takich celów socjoterapeutycznych jak: nauka umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, odreagowanie napięcia emocjonalnego, rozwijanie umiejętności pełnienia ról społecznych oraz wzmocnienie poczucia wartości, uczestnicy z większą łatwością będą odnajdywać się w spotykających ich na co dzień sytuacjach społecznych i zbudują pozytywny obraz siebie. 

Grupa I: liczy 8-10 osób w wieku 14-15 lat.

Grupa II: liczy 8-10 osób w wieku 16-18 lat. 

Charakter grupy: ma charakter zamknięty, co oznacza że od momentu jej rozpoczęcia nie może do niej dołączyć nowy uczestnik. Wyjątek stanowi pierwszy miesiąc. W tym okresie możliwe jest dołączanie nowej osoby, do maksymalnej liczby 10 osób.

Koszt grupy I: cena za jedno spotkanie (90 minut) wynosi 110zł, obowiązuje wpłata co miesiąc.

Koszt grupy II: j.w.

Konsultacje: trwają. W procesie rekrutacji do grupy przewidziano 3 konsultacje. Koszt pierwszej z nich - 140 złotych, kolejnych - 120 złotych. 

Start Grupy I: 16.02.22/ konsultacje do grupy trwają, spotkania raz w tygodniu, 90 minut, w środy w godz. 17:30-19:00.

Start Grupy II: informacje dostępne wkrótce/ konsultacje do grupy trwają, spotkania raz w tygodniu, 90 minut, we wtorki  w godz. 18:00-19:30.

Zapisy: 575 083 618, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na konsultacje!

Za fotografie dziękujemy Jordanowi Kłosowskiemu

logo 5