"Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły"
Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztacie umiejętności wychowawczych opracowanych przez Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej MEN w oparciu o koncepcje wychowawcze A. Faber, E. Mazlish i T. Gordona. Wykorzystujemy także zasady NVC (Porozumienia bez Przemocy) Marshalla Rosenberga oraz najnowszą wiedzę dotyczącą rozwoju mózgu człowieka.
Podczas zajęć
- nauczysz się budować zdrową, pełną miłości i szacunku relację z dzieckiem przy jednoczesnym przekazywaniu dziecku norm, zasad i poszanowania granic.
- dowiesz się, jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami, jak je zachęcać do współpracy i samodzielności oraz jak wychowywać bez nagród i kar.
- poprawisz relacje nie tylko z dziećmi, ale z innymi ważnymi osobami (partnerem/przełożonym/przyjacielem).
Szczegółowy program
- Jasne granice warunkiem poczucia bezpieczeństwa dziecka – jak je stawiać i przestrzegać?
- Trudne emocje – jak rozpoznać i zaakceptować uczucia syna/córki, by pomóc dziecku poradzić sobie ze smutkiem, złością, rozpaczą, euforią…
- Motywowanie do współdziałania, czyli koniec z „ile razy mam powtarzać…”
- Pochwała opisowa, jako podstawa budowania samoskuteczności i poczucia wartości dziecka
- Modyfikowanie niepożądanych zachowań dziecka (bez kar i nagród)
- Konstruktywne rozwiązywanie problemów i konfliktów bez pokonanych (wygrana-wygrana)
- Rozwijanie samodzielności i umiejętności podejmowania decyzji przez dziecko
- ·Uwalnianie dzieci od grania narzucanych mu w domu i szkole ról
Organizacja warsztatu
Termin: 2017
Warsztaty prowadzone są metodami aktywnymi: dyskusje, udział w scenkach, ćwiczenia, praca w grupkach. Cykl obejmuje 10 spotkań, po 2,5 godziny, raz na tydzień w godzinach wieczornych (piątek) lub przedpołudniowych (sobota). Każde spotkanie poświęcone jest konkretnemu zagadnieniu.
Zajęcia rozpoczynają się po zebraniu grupy 12 osób; przedspotkaniem zapraszamy rodzica/ów na konsultację. (tel. 575 08 36 18)
Zajęcia odbywają się w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Psycheland we Wrocławiu, ul Pieszycka 7. Prowadzący zajęcia: Ewa Okreglicka-Forysiak; Anna Szczepanik
Koszt cyklu wynosi 650 zł, jeżeli w spotkaniach biorą udział oboje rodzice, opłata wynosi po 500 zł od osoby.
Warunkiem rezerwacji miejsca i uczestnictwa w warsztacie jest dokonanie wpłaty przed rozpoczęciem zajęć na konto Psycheland. W przypadku odwołania warsztatu, Psycheland zobowiązuje się powiadomić o tym uczestników, nie później niż 3 dni robocze przed planowanym terminem zajęć, dokonać zwrotu wpłaconej kwoty w dniu odwołania warsztatu lub zaproponować wybór innego terminu lub tematu szkolenia.