fbpx

 

Szkolenie „Psychoterapia oparta na mentalizacji”  (MBT – Mentalization Based Treatment) stopień podstawowy

3-5.04.2017, Poznań

 Zapraszamy na kolejną w Polsce edycję  szkolenia  MBT, współorganizowanego i certyfikowanego przez Laboratorium Psychoedukacji, Pracownię Humani i Anna Freud Centre w Londynie.

Szkolenie skierowane jest do specjalistów pracujących w obszarze zdrowia psychicznego oraz innych profesjonalistów zainteresowanych leczeniem zaburzeń osobowości.

Prowadzący: 
Anthony Bateman - Jeden z najwybitniejszych współczesnych psychoterapeutów, badaczy
i klinicystów. Współtwórca, obok Petera Fonagy, Psychoterapii Opartej na Mentalizacji. Koordynator programów szkoleniowych MBT. Pracuje w Anna Freud National Centre for Children and Families, gościnnie jest profesorem Univeristy College w Londynie, wykłada i szkoli na całym świecie.

Henning Jordet - Psycholog i psychoterapeuta, superwizor i trener MBT certyfikowany przez Anna Freud National Centre For Children and Families. Przez ostatnie lata był szefem departamentu psychologii w obrębie służb psychiatrycznych w Jutlandii, w Danii. Od ubiegłego roku mieszka
w Norwegii, gdzie pracuje w nurcie MBT z pacjentami z zaburzeniami osobowości, głównie ze spektrum borderline.Współpracuje z Anna Freud National Centre For Children and Families
w Londynie.

Program:
1 dzień: Czym jest mentalizacja? Rozwój mentalizacji i różne typy jej uszkodzenia. Mentalizowanie, przywiązanie i uraz. Mentalizacja i zaburzenie osobowości borderline. Wskazania kliniczne.

2 dzień: MBT: Ocena znaczenia mentalizacji w relacjach międzyludzkich. Mentalizacja 
w terapii. Jak kształtować mentalizację i prowadzić MBT?

3 dzień: Czym jest prawidłowa terapia MBT? Przegląd głównych wytycznych MBT w pracy z grupami.

 

Kurs składa się z części teoretycznej (wykłady, dyskusje) i praktycznej (warsztaty, ćwiczenia praktyczne). Zajęcia będą tłumaczone na język polski.

Uwaga: do 15 lutego obowiązuje zniżkowa opłata!

Zapisy i więcej informacji: www.lps.pl oraz www.mentalizacja.pl

 

 

Za fotografie dziękujemy Jordanowi Kłosowskiemu

logo 5