fbpx

lpeGrupa przeznaczona jest dla osób, które przypuszczają, że mają problem z używaniem substancji psychoaktywnych lub ograniczeniem określonych zachowań.

Alkoholu, narkotyków czy leków używa się często, by poradzić sobie np. z:

  • niską samooceną
  • nieakceptowanymi emocjami
  • problemami w relacjach z ludźmi
  • nieumiejętnością troszczenia się o siebie

 

Praca w grupie może pomóc zrozumieć zarówno przyczyny, jak i skutki sięgania po te sposoby. Zamiast zagłuszać emocje można o nich bezpiecznie rozmawiać, aby je lepiej poznać i zrozumieć.

Podstawowym celem grupy jest lepsze zrozumienie siebie, a przede wszystkim:

  • własnych schematów używania substancji psychoaktywnych lub zachowań nałogowych
  • wewnętrznych trudności leżących u podstaw tych zachowań

Warunkiem uczestnictwa w grupie jest umiejętność utrzymania co najmniej dwutygodniowej abstynencji oraz całkowite powstrzymanie się od spożywania jakichkolwiek substancji psychoaktywnych podczas całego wyjazdu (również przed, pomiędzy i po zajęciach).

Prowadzi: Bożena Maciek-Haściło z osobą współprowadzącą

Cena: 920 zł + opłata za pobyt w ośrodku

Miejsce: Dobków k/Wrocławia

Najbliższy termin: 2 – 7 X 2015r.

Zapisy: Laboratorium Psychoedukacji tel. 226-176-164 226-161-372 501-201-490,

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły: http://www.lps.pl/psychoterapia-grupowa/wyjazdowe-grupy-terapeutyczne/grupa-dla-osob-majacych-problem-z-uzywaniem/

Bożena Maciek-Haściło: Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szkoliła się w różnych podejściach teoretycznych. Ukończyła Studium Psychoterapii oraz Studium Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Posiada certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową zorientowaną psychodynamicznie w wymiarze krótko- i długoterminowym. Posiada także wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i osobami które doświadczyły skutków alkoholizmu w rodzinie. Jest superwizorem psychoterapii uzależnienia, wykładowcą Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji –Szkoła Terapeutów Uzależnień „Brok”
Członek Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień, członek Komisji Egzaminacyjnej Certyfikatów Terapeutów Uzależnień i Współuzależnienia.

Za fotografie dziękujemy Jordanowi Kłosowskiemu

logo 5