fbpx

Zapraszamy młodzież w wieku 13-15 lat oraz 16-19 lat do uczestnictwa w grupie socjoterapeutycznej.

Socjoterapia to propozycja grupowej formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej, skierowana do dzieci i młodzieży, która w sytuacjach społecznych i bycia w grupie doświadcza: 

  • trudności w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z rówieśnikiem, 
  • trudności we współpracy z innymi, 
  • nieśmiałości i wycofania, 
  • poczucia odizolowania od swoich rówieśników,
  • trudności z mówieniem innym o swoich przeżyciach,
  • lęku społecznego, 
  • trudności w samoregulacji emocji, 
  • obniżonej samooceny. 

Grupa jest miejscem spotkań, gdzie młodzież w bezpiecznych warunkach ma możliwość realizacji celów swoich i grupowych, nauczenia się korzystnych sposobów funkcjonowania w obszarze interpersonalnym oraz kształtowania nowych wzorców postępowania, które pozwolą na budowanie pozytywnych relacji.

Dzięki formule warsztatowo-interpersonalnej oraz zaangażowaniu grupy rówieśniczej, uczestnicy mogą przyglądać się swoim zainteresowaniom, obawom, potrzebom, zasobom i trudnościom. Nasze rozumienie procesu grupowego bazuje na podejściu interpersonalnym, co oznacza, że terapeuci skupiają się na interakcjach zachodzących pomiędzy uczestnikami, koncentrują się na ''tu i teraz", co przybliża do zajmowania się tym, co dzieje się w danej chwili w uczestniku jak i pomiędzy uczestnikami. Wymiana informacji na temat wzajemnych odczuć i wrażeń pomiędzy uczestnikami w grupie pozwala na poszerzenie ich samoświadomości, a proces interpersonalny w grupie jest niejako lustrem funkcjonowania psychospołecznego danej osoby.

Dzięki takiemu rozumieniu grupa jest miejscem, w którym pojawia się szansa na lepsze zrozumienie siebie oraz na przyglądanie się swoim relacjom z innymi - tego co w nich cenne i ważne dla danej osoby, ale także co w nich trudne na tyle, że doprowadza do konfliktów lub wycofywania się.

Grupa I: jest grupą półotwartą, liczy do 10 osób w wieku 13-15 lat; jest kontynuacją istniejącej obecnie grupy, grupa odbywa się w środy od 17:30-19:00. Charakter półotwarty oznacza, że po rozpoczęciu grupy mogą do niej dołączać nowe osoby, aż do momentu osiągnięcia 10 osób w grupie. REKRUTACJA TRWA (konsultacje od 10.07)

Grupa II: liczy do 10 osób w wieku 16-19 lat; rusza od 06.09.2022 r. i będzie trwała do 20.06.2023 r. (cykl 36 spotkań), odbywać się będzie we wtorki od 18:15-19:45; grupa ma charakter półotwarty, co oznacza, że po rozpoczęciu jej trwania mogą dołączać do niej nowe osoby, aż do momentu osiągnięcia 10 osób w grupie. REKRUTACJA TRWA (konsultacje od 10.07)

Rodzice: W ramach pracy grupowej nastolatka zapraszamy także na równoległy cykl spotkań dla rodziców. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, z elementami coachingu wychowawczego i ukierunkowane będą na wsparcie pracy nastolatków. Bardzo ważne jest, aby w miarę możliwości uczestniczyli obojga rodzice. Zaangażowanie rodziców wydaje się nieodłącznym elementem pracy z nastolatkami, a z pewnością zwiększa efektywność leczenia młodego człowieka. Cykl dla rodziców prowadzony będzie przez Ewę Okręglicką-Forysiak oraz osobę współprowadzącą.

Koszt grupy: cena za jedno spotkanie (90 minut) wynosi 150zł. Cena całości opłat za grupę jest podzielona na raty. Obowiązuje płatność do 10 dnia każdego miesiąca. Cykl warsztatów dla rodziców nie jest dodatkowo płatny.

Konsultacje: W procesie rekrutacji do grupy przewidziano dwie konsultacje poprzedzające przyjęcie do grupy. Koszt obu z nich to 160zł. Konsultacje trwają 50 minut.

Prowadzące grupę: Simela Ziota, Joanna Płonka

Zapisy: 575 083 618, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na konsultacje!

Aktualności

Za fotografie dziękujemy Jordanowi Kłosowskiemu

logo 5